MİRAÇ KANDİLİ KUTLAMASI

İstanbul, 27 Şubat 2022

Peygamberimizin miracı, kuşku yok ki insanın yücelişinin en uç noktasıdır. Miraçla armağan olarak gelen namaz, bu kutlu yolculuğun Müslümanların hayatındaki kıyamete kadar kalacak olan çok özel yansımasıdır. Miraç, manevi coşkusunun yanında Mekke ve Kudüs’le her an bize iki kıblemizi birden hatırlatan bir uyarıcıdır da.

İslam Milletinin birlik olmasının gereğini her vesile ile tekrar etmekten, elimizden geldiğince bu yolda çaba sarfetmekten usanmayacağız. Çevremizde yaşanan gelişmeleri öngörmek için kâhin olmaya gerek yok, sadece biraz feraset yeterlidir. Karadeniz’deki komşu halk Ukrayna Rusya’nın acımasız saldırılarıyla ezilmektedir. Daha önce bağımsızlığını kazanan Türk cumhuriyetleri için söylediklerimiz, Sovyetlerden ayrılan diğer ülkeler için de geçerlidir.

Bugünün dünyasında küçük ülkelerin bağımsız kalma şansları, sadece başkalarının lütuflarına bağlıdır. Adalet duygusundan uzak Amerika’nın ve Avrupa ülkelerinin Suriye’de, Irak’ta, Afganistan ve Libya’da gerçekleştirdikleri işgaller ve işledikleri cinayetler ortadadır. Fırsatını bulduklarında bunu tekrarlayacaklarına hiç kuşku yoktur. Doğu Türkistan’ı esaret altında tutan Çin çevresinde yeni işgaller için fırsat kollamaktadır. İslam Milletinin kültürel, ekonomik ve askeri bir güç olarak ortaya çıkması, İslam Medeniyetinin dirilişi sadece Müslümanlar için değil bütün mazlum halklar için de bir umuttur.

Tüm İslam Milletinin Miraç Kandilini tebrik ederiz.

YÜCE DİRİLİŞ PARTİSİ

image_pdfYüce Diriliş Partisi