PARTİMİZ MENSUPLARINA VE BÜYÜK MİLLETİMİZE

İstanbul, 13 Haziran 2020

     Partimizin kurucularından, MKYK asil üyesi ve genel başkan yardımcısı arkadaşımız Salih Erbil dün Allah’ın rahmetine kavuşmuştur. Bugün Ankara’da öğle namazından sonra Güdül ilçesinde toprağa  verilmiştir.

     Gençliğinden beri lise hocaları olan merhum Mehmet Soyak ile Diriliş Hareketine arkadaşlarıyla birlikte katılmış, o günden bugüne kadar en kritik dönemlerde de aynı şekilde dâvamız için bütün gücüyle çalışmış ve şimdi vazifesini yapmış bir arkadaşımız olarak öte dünya hayatına başlamıştır. Kuşkusuz unutulmaz hizmetleriyle Hareketle birlikte yaşamaya devam edecektir.

     O, Partimiz Yüce Diriliş Partisi’nin kurulduğu 2007 yılından bugüne kadar MKYK asil üyeliği ve genel başkan yardımcılığı görevini yaptığı gibi daha önce de 1990 yılında kurduğumuz ve 1997 yılında kapatılan Diriliş Partisi’nin de kurucuları arasında yer almış, MKYK asil üyeliği ve genel başkan yardımcılığı görevini yürütmüştür. Milletimiz ve Ülkemiz İslâm Milleti ve Ülkesi’nin yeniden diriliş hareketi bir gün hedefine vardığı zaman bizlerle birlikte biz eminiz ki merhum arkadaşımız Salih Erbil’in de ruhu şâd olacaktır.

     Arkadaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine, partimiz ve camiamız mensuplarına ve Milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.

YÜCE DİRİLİŞ PARTİSİ

GENEL BAŞKANI

A. Sezai KARAKOÇ

image_pdfYüce Diriliş Partisi