Ramazan Bayramı Kutlaması

İstanbul, 18 Temmuz 2015

    Yüce Diriliş Partisi olarak tüm İslam Milletinin Ramazan Bayramı’nı kutluyoruz. Son üç yıla ait yayınladığımız, tazeliğini koruyan Ramazan Bayramı mesajlarını okuyabilirsiniz.

YÜCE DİRİLİŞ PARTİSİ

 


 

İstanbul, 28 Temmuz 2014

 

RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLAMA
VE O RUHLA DİRİLİP KURTULMA

    Bir aylık oruç, Allah’ın İslâm Milletine her yıl gönderdiği bir armağanı, her türlü günah, eksiklik ve kötülüklerden arınma ve her türlü iyilik, güzellik, güç ve diriliş bilinciyle donanma kaynağı, mucize armağanıdır.

    Bu armağanın değerini bilerek bayrama daha inançlı, daha yücelmiş, daha içten çıkanlara ne mutlu.

    İslâm Milleti, birkaç yüzyıllık çilesini doldurmadı. İslâm Coğrafyası kan ağlıyor. Afganistan, Irak, Suriye, Libya’da yangın sürerken, Gazze, Filistin çağın korkunç silahlârıyla yıkılıyor, yok ediliyor. Milletimiz, Asya’da, Afrika’da, dünyanın her tarafında, en meydan yerinde ve en ücra noktada ruhunu Allah’ın gösterdiği doğrultunun dışındaki yollara teslim etmiş olanların düşmanlığıyla çepçevrili.

    Müslümanlar uyanmalı, ortak değerlerde buluşmalı, Osmanlı Devletinin yıkılışından sonra yeri boş kalan Büyük İslâm Devleti’ni kurmalıdır. Tek kurtuluş yolu budur.

    En gerekli, en güncel, en hayati olan budur. Bunun dışındakiler ikinci plandadır. Bir aylık orucun lisan-ı hâl ile söylediği sanırım budur.

    Tüm İslâm ülkesindeki Milletimizin mensuplarının Bayramını kutlarken, yürekleri yanmış müminlere artık aydınlık günleri ve gelecekleri göstermesini Allah’tan dilerim.

YÜCE DİRİLİŞ PARTİSİ

GENEL BAŞKANI

A. Sezai KARAKOÇ

 


 

9 Ağustos 2013

 

RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMASI VE DOLAYISIYLA

    Müslümanlar olarak, İslâm Milleti olarak Allah’ın bize lütfettiği büyük nimet hazinesi olan Ramazanı bütün gücümüz ve içtenliğimizle yaşadık, gereklerini yerine getirmeye çalıştık. İnşaallah, taat ve ibadetlerimiz kabul edilmiştir. Unuttuklarımızı hatırlamış, ruhumuzu ve onun bir aracı olan vücudumuzu tazelemiş, zamanın karşısına yepyeni bir ruh ve atılımla çıkmışızdır.

    Başımıza gelenler, şuurumuzun açıklığını ve berraklığını kaybetmesinden kaynaklanıyor. Bu sebeple, müslüman ve İslâm Milleti gaflete düşmemeli ve şuurunu bulandıracak iç ve dış olumsuz etkilerden, karanlıklardan ve tereddütlerden ruhunu arıtmalıdır.

    Tüm Milletimizin Ramazan Bayramı’nı kutlarken, çektiğimiz yüzyıllık dağınıklıklardan, çilelerden kurtulmamız için, İslâm’ın Diriliş Hareketi’nin tüm İslâm Ülkesi’ne yayılıp Milletimizi derleyip toparlamasını Allah’tan bütün kalbimizle diliyoruz.

YÜCE DİRİLİŞ PARTİSİ

GENEL BAŞKANI

A. Sezai KARAKOÇ

 


 

21 Ağustos 2012

 

RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMASI VE DOLAYISIYLA

    İslâm Dünyası, ramazan ayını bütün içtenliği ve doluluğuyla yaşadı. Allah’ın lütfu ve yardımıyla, ruhunu bir kez daha diriltti, maddî ve manevî sağlığını yeniledi, tazeledi.

    İnşaallah, Milletimiz, İslâm Milleti, mağfiret ayının bereketinden de güç alarak, sahipsizlikten kurtulmak için gereken adımları atacak, bu vazifeyi yapacak kuruluşları bağrından çıkaracaktır.

    Yüzyıldır süren sahipsizlik, yabancıların iştahını kabartan İslâm Coğrafyasındaki otorite boşluğu giderilerek, yeni bir İslâmın Diriliş Çağı açılacaktır, Allah’ın izniyle.

    Geçmişte, müslümanlar, fetret devirlerini birkaç kez aştılar; bugün ve yarın yine aşma iradesi ve gücüne maliktirler.

    Yeter ki, umutlarını kaybetmesinler, geçmişte olduğu gibi, azim ve gayretlerini arttırıp girişimlerini, altyapısıyla, mümkün olduğu ölçüde dört başı mamur olarak gerçekleştirsinler.

    Bu duygu, arzu ve temennilerle, tüm müslümanların Ramazan Bayramını kutlar, hepsine Allah’tan sağlık, iyilikler ve başarılar dilerim.

YÜCE DİRİLİŞ PARTİSİ

GENEL BAŞKANI

A. Sezai KARAKOÇ