RAMAZAN MESAJI

İstanbul, 26 Mart 2023

DİRİLİŞ AYI RAMAZAN 1444. KEZ GELDİ

Allah’ın, Müslümanlara bahşettiği manevi nimetler ayı Ramazan’ı idrâk etmenin mutluluğunu yaşarken, başta depremde hayatını kaybedenler olmak üzere, Ramazan ayına erişemeyen tüm kardeşlerimize rahmet diliyoruz.

Milletimiz, İslam Milletini oluşturan 1,5 milyarı aşkın mümin gücünün yettiğince sahura kalkıyor, oruç tutuyor, iftar yapıyor ve Ramazan’a mahsus teravih namazlarını birlikte kılıyor. Her türlü günah, eksiklik ve kötülüklerden arınma ve her türlü iyilik, güzellik, güç ve diriliş bilinciyle donanma armağanı olan bu ayda İslam adeta elle tutulur gözle görülür hale geliyor.

Milletçe yaşadığımız bu yüksek ve ulvi duygular içinde, üzülerek ifade etmek isteriz ki; Milletimizin dağınıklığı ve sahipsizliği de kat kat hissedilir haldedir.

Büyük devletimiz yıkıldıktan sonra kurulan irili ufaklı devletçikler, aralarındaki sorunları doğrudan görüşememekte ve maalesef Müslümanlara her türlü zulmü reva görmüş ve halende gören devletlerin aracılığına ihtiyaç duymaktadırlar. Daha geçen ay basına yansıdığı şekli ile Riyad ve Tahran Pekin’in, Şam ve Ankara ise Moskova’nın ev sahipliğinde bir araya gelmiştir. Brüksel’in, Londra’nın, Vaşington’un da zaman zaman benzeri ev sahiplikleri yaptığını hatırlatmaya gerek bile yok.

İslâm Dünyasının yöneticileri suni gündemlerle zaman kaybediyor ve zaman kaybettiriyorlar. Emperyalist devletlerin telkinleri ile birbirine düşmanlık yapıp onlarca yılı heba ediyorlar.

“Müslümanlar uyanmalı, ortak değerlerde buluşmalı, Osmanlı Devletinin yıkılışından sonra yeri boş kalan Büyük Devleti’ni kurmalıdır. Tek kurtuluş yolu budur. “

Sözümüzü merhum Genel Başkanımız Sezai Karakoç’un duası ile nihayetlendirelim :

“Birliğin kıyamete kadar sönmeyecek meşalesi, Ramazan gecelerinden birinde, Kadir Gecesi’nde yansın, zulme batmış yeryüzünü aydınlatsın. Hakikat, fazilet ve adaletin güneşi olsun ve tüm insanlığa ışık, umut ve muştu saçsın. Bu kutlu ay yüzü suyu hürmetine, bizi bağışla, ruhumuzu dirilt, İslam Milleti’ni kendine getir ve dünyayı onun rahmanî hâkimiyetine ver Allah’ım!”

YÜCE DİRİLİŞ PARTİSİ

GENEL BAŞKANI

Lütfü YILMAZ

image_pdfYüce Diriliş Partisi